Enerlogy Group – Twój prąd ze słońca!

Enerlogy Group

Polska marka PV

FAQ - często zadawane pytania

Enerlogy Group
 • O fotowoltaice
 • Techniczne
 • Dla firm i inwestorów

O fotowoltaice

 • Co to jest fotowoltaika ?

  Słowo "fotowoltaika" pomaga wyjaśnić, w jaki sposób funkcjonują technologie fotowoltaiczne lub słoneczne i elektryczne. Słowo to, oznacza światło, oraz wolt. Zatem fotowoltaikę można przetłumaczyć jako elektryczność świetlną.

 • Ile można zaoszczędzić na rachunkach za prąd?

  Kwota, jaką możesz zaoszczędzić, będzie się różnić w zależności od Twojego domu. Rozmiar twojego systemu energii słonecznej, jego ekspozycja na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Biorąc to pod uwagę, energia słoneczna jest niedrogą i realną opcją dla wielu ludzi. Koszt energii słonecznej spada każdego roku, co ułatwia większości ludziom oszczędzanie pieniędzy dzięki panelom słonecznym. Jeśli nadal nie masz pewności, czy możesz zaoszczędzić pieniądze na rachunku za prąd dzięki panelom słonecznym, rozważ różne sposoby płacenia za panele słoneczne.

 • Jaką żywotność mają systemy fotowoltaiczne ?

  Dobrze zaprojektowany system fotowoltaiczny, przy dopracowanej instalacji i utrzymywany według instrukcji specjalistów z Enerlogy Group Sp. z o.o. będzie działał bezproblemowo przez ponad 20 lat. Najlepszym sposobem zapewnienia i przedłużenia żywotności i jest prawidłowa konserwacja. Doświadczenie pokazuje, że większość problemów występuje z powodu złej lub niedbałej instalacji systemu.

 • Techniczne

 • Z jakich elementów składa się system fotowoltaiczny ?

  System fotowoltaiczny składa się z wielu komponentów, do których zaliczamy materiały półprzewodnikowe, panele słoneczne, falowniki, kable i mechanikę niezbędną do montażu. Cały system energii to konstrukcje modułowe.

 • Jak dużej instalacji potrzebuję ?

  Wielkość powierzchni paneli słonecznych zależy od kilku czynników. Pierwszy z nich to ilość zużywanej energii elektrycznej. Kolejne to sposób instalacji, rozmiar dachu, a także kwota, jaką chcesz zainwestować. Najwygodniejszym i precyzyjnym sposobem na określenie wielkości systemu jest kontakt z naszymi ekspertami z Enerlogy Group Sp. z o.o. Pomożemy dopasować najlepsze rozwiązanie !

 • Ile energii panele produkują w ciągu roku?

  Jest to uzależnione od ustawienia i lokalizacji paneli słonecznych. Uzyskanie energii 1 kWp w Polsce można uzyskać przy zamontowanych panelach w ilości 1000-1200 kWh, przy skierowaniu ich na południe.

 • Dla firm i inwestorów

 • Czy mogę używać fotowoltaiki do zasilania mojej firmy ?

  Systemy fotowoltaiczne można wkomponować w praktycznie każdą możliwą konstrukcję dla budynków komercyjnych. Wykorzystywane są do zasilania budynków jednorodzinnych, budowli, a także firm z każdej branży.

 • Kiedy panele zaczną się zwracać ?

  Niezależnie od tego, czy interesuje Cię energia słoneczna ze względu na oszczędności finansowe, czy też wpływ na środowisko, który możesz wywrzeć, wiedz, że panele słoneczne to inwestycja długoterminowa. Panele słoneczne działają latami, podobnie jak ich zalety. Upewnij się, że rozumiesz wszystkie korzyści płynące ze stosowania energii słonecznej, aby nie patrzeć na ten problem tylko przez pryzmat krótkoterminowy.

 • Ile miejsca potrzeba na instalację PV ?

  Uzależnione jest to od określenia minimalnej wartości uzyskiwanej z instalacji. Należy określić, jakie wartości jesteśmy w stanie uzyskać i następnie oblicza się wielkość instalacji, jaką trzeba zainstalować. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Nasi specjaliści przeliczą wszystkie wartości !