FAQ Group: Pytania formalne

Skąd wiadomo, że prąd będzie drożał?

Głównie ze względu na restrykcyjne prawo co do emisji CO2 ze względu na ochronę środowiska oraz rozwój gospodarczy kraju. Przez co zostaje zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną. Bez dużych inwestycji aktualne konwencjonalne źródła energii nie są w stanie wyprodukować większej ilość energii.

Co jeśli monterzy uszkodzą mój dach?

Nasze ekipy z najwyższą starannością podchodzą do estetyki, bezpieczeństwa oraz mienia naszych klientów, dlatego uszkodzenia zdarzają się sporadycznie, jednak, gdy dojdzie do takiego zdarzenia, to zawsze sytuację załatwimy polubownie.

Co się stanie z nadwyżkami jeśli ich nie wykorzystam?

Jeżeli po okresie 365 dni nie wykorzystamy nadwyżek zmagazynowanej energii w ZE, przechodzą one na poczet Dystrybutora energii, dlatego proszę korzystać i monitorować aktualny stan nadwyżek energii, aby zużyć ich maksymalną ilość.

Czy fotowoltaika ma sens przy zmiennym prawie?

Tak. Aktualne zasady prawne są bardzo korzystne dla Prosumentów. Dotychczas prawo zmieniało się na korzyść. Dlatego co do zasady prawo nie działa wstecz i nie ma się czego obawiać. Warunki PROSUMENCKIE mamy zapewnione przez okres 15 lat od momentu uruchomienia instalacji. To sporo czasu na wygenerowanie oszczędności.